تبلیغات
نمونه دولتی فاطمیه - مقابله با استرس
نمونه دولتی فاطمیه
امید رویای بیداران است
یکشنبه 1 بهمن 1391 :: نویسنده : نمونه فاطمیه
این نوشته چند رهنمود کلّی برای کاهش استرس و اضطراب را پیشنهاد می‌کند. برای تداوی استرس‌های شدید و اضطراب پیشنهاد می کنیم با داکتر اعصاب و روان یا مشاور روانشناس مشورت کنید.  

رسیدگی به صحت جسمی، داشتن حمایت اجتماعی، و ورزش در تقویت روان و کاهش استرس موثر اند.

استرس و اضطراب چالش‌های روانی اند که بسیاری از مردم با آن مواجه اند، اما بسیاری از مشکلات روانی می‌توانند قابل پیش‌گیری باشند، البته اگر بدانید چگونه ذهن تان‌را به درستی مدیریت کنید می‌توانید استرس واضطراب تان‌را نیز اداره کنید.

ذهن شما به‌مانند باغ است. اگر شما تمایل به پیرایش و آراسته کردن باغ نداشته باشید، واضح است که گیاهان هرزه در آن رشد می‌کنند. و برخلاف آن، توجه، رسیدگی، ومراقبت کافی از باغ آن‌را سرسبز، پُربار، شاداب، و قابل استفاده می‌کند.

هم‌چنان اگر شما به طور مُداوم ذهن خود را با افکار نگران‌کننده و پُراسترس بمباران کنید ممکن است این حالت تا جایی پیش برود که از اداره (کنترل) خارج گردد و سایر بیماری‌های روانی و جسمی دامن‌گیر شما شود.

 آیا شما می‌دانید که ترس از حملات اضطراب (حملاتی چون پانیک) نیز عامل برانگیختن حملات اضطراب است؟ فقط با یادگیری این‌که چگونه باید با اضطراب به  مقابله بپردازیم، می‌توانیم از ابتلا به بسیاری از نابسامانی‌ها وقایه شویم.

در این جا ۲۰ روش موثر غلبه بر استرس و اضطراب را که تکنیک‌های اساسی نامیده می‌شوند، مُتذکر می‌شوم:

۱-  متوجه رژیم غذایی خود باشید: یک رژیم غذایی متعادل نه تنها برای وزن و سلامت عمومی شما خوب است، بلکه روش خوبی برای مدیریت استرس و اضطراب به اثبات رسیده است. شما نباید به خودتان گرسنگی و پرهیز بی‌رویه از غذا را تحمیل کنید. توجه کنید که همیشه صبحانه بخورید، زیرا کاهش سویۀ شکر خون به نوبۀ خود ممکن است علائم اضطراب‌گونه را تحریک کند. خوردن مواد غذایی غنی از کلسیم، فسفر، و مگنیزیم تا حد زیادی در کاهش استرس کمک می‌کند!

۲- کاهش مصرف کافئین: محدود کردن نوشیدنی‌های کافئین‌دار در محدودکردن علائم اضطراب مفید است. کافئین خود منجر به مشکلات خواب نیز می‌گردد، که به طور ثانوی می‌تواند اضطراب‌برانگیز باشد.

۳- ویتامین بی: گرفتن ویتامین (بی) اضافی در نبرد با اضطراب و استرس شما را کمک می‌کند. اکثر داکتران توصیه به افزایش مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین (بی) می‌کنند، زیرا واضح شده است که این ویتامین‌ها خواص آرامش‌بخش نیز دارند!

۴- ورزش: تمرینات فزیکی از روش‌های اساسی برای کنترل استرس و اضطراب و برطرف کردن علائم آن‌هاست. در جریان ورزش، اندورفین آزاد می‌شود و این  در تقویت آرامش شما را کمک می‌کند. حداقل ۳۰ دقیقه ورزش سُبُک در روز مانند پیاده‌روی، بایسکل‌رانی، یا آب‌بازی اگر میسر شود برای کنترل علایم این حالت‌ها مفید است.

۵- ماساژ: ماساژ در کاهش سویۀ استرس و اضطراب کمک می‌کند. اگر به شما در وقت کار استرس دست می‌دهد، می‌توانید با روش سادۀ خودماساژدادن بر گردن و دست‌ها استفاده کرده و رفع استرس  بکنید.

۶- تجزیه و تحلیل مشکلات و ترس‌ها و مواجه شدن با آن‌ها: اگر شما از ترس رنج می‌برید، باید خود را به تدریج به منبع ترس تان مقابل کنید و نگذارید هر بار مانند مار بینِ آستین شما را نیش بزند. در ترس‌های شدید از درمان‌گر حرفه‌یی کمک بخواهید.

۷- مثبت فکر کنید: اندیشه‌های مثبت را جای‌گزین افکار منفی بسازید. این یک روش قدرت‌مند در تکنیک مدیریت استرس و اضطراب است. وقتی  افکار منفی و نگرانی بیش از حد شما را اذیت می‌کند، می‌توانید نیروی فکری تان را در مورد چیزی خوشایند و لذت‌بخش متمرکز بسازید، می‌بینید که بلافاصله شما شروع به احساس بهتر و آرامترخواهید کرد.

قدرت ذهن خود را دست کم نگیرید. شما می‌توانید تصمیم بگیرید تا افکار منفی خود را دور و افکار خوشایند و شاد را جای‌گزین آن‌ها کنید. یک روش ساده این است که چشمان‌تان را ببندید و تصور کنید که شما در یک مکان بهتر مثلاً  دریک ساحل نشسته به امواج اقیانوس گوش می‌سپارید. این شما را آرامش داده و به شما کمک می‌کند سطح استرس تان کاهش یابد.

۸- شدت اضطراب خود را در نظر بگیرید: اگر شما مبتلا به تشوش اضطرابی (اضطراب بیمارگونه و شدید)، استید، بهتر است به یک متخصص روانی یا روانشناس کلینیکی مراجعه کنید.

۹- مدیریت زمانِ “نگرانی”: برخی افراد در مورد حوادثی که به مراتب دورتر از زمان حال است  نگران اند. وقتی در زمان به مراتب دورتر نگران باشید، پس چرا حالا نگرانی می‌کنید؟ شما می‌توانید بجای تشویش گام‌های عملی برای حل مشکل آینده بردارید، چون نگرانی بیش از حد اضطراب شما را افزایش می‌دهد!

۱۰- نگرانی و ترس خود را بنویسید: با این عمل شما می‌توانید نگرانی‌های تان‌را بهتر شناسایی کنید و به‌طور معقول در رفع آن‌ها اقدام کنید. اکثراً دیده شده با این روش برخی از نگرانی‌ها آن‌قدر جزیی بوده اند که ارزش  فکر کردن را هم نداشته اند!

اندیشیدن به حالات و تصاویر آرام‌بخش می‌تواند سطح استرس و اضطراب را کاهش دهد.

11- در بارۀ آن‌چه دیگران در مورد شما می‌گویند یا فکر می‌کنند نگران نباشید: این روش برای افرادی که از تشوش اضطراب اجتماعی رنج می‌برند بسیار مفید است. شما برای داشتن زندگی مجلل  نیازی به تایید یا عدم تایید  دیگران ندارید و هر چه زودتر شما متوجه این حقیقت ساده شوید، کم‌تر احساس  اضطراب به شما دست می‌دهد!

۱۲- داشتن زوج دل‌خواه: رابطۀ دوستانه مورد پسند جامعه و فرهنگ وازدواج یکی دیگر از راه‌های موثر بر استرس و اضطراب است. مقدار زیادی اندورفین در جریان رابطۀ صمیمی و هنگام همبستری در بدن رها می‌شود که سبب بروز احساس خوشایند و کاهش استرس می‌شود. تشکیل خانواده بنابر میکانیزم فوق در افراد مضطرب از اهمیت شایانی برخورداراست.

۱۳- تمرین تنفس عمیق: هنگامی که شما برخی از علائم جسمی یا روانی اضطراب و یا حتی حملۀ پانیک دارید، شروع به تنفس عمیق و شکمی کنید، و عضلۀ داخل شکمی (حجاب حاجز) را بکار بیاندازید. با تنفس عمیق و آهسته، ضربان قلب شما آرام‌تر شده، عضلات بدن وانهاده شده، و اضطراب کاهش می‌یابد.

۱۴- لبخند: خنده مُسکّن‌های طبیعی بدن ما از قبیل سروتونین و اندورفین (که به مثابه مواد مخدر طبیعی بوده و بنام ضددردهای طبیعی و شادی‌آورهای بدن یاد شده اند) آزاد می‌کند، که در نتیجه آن تنش‌ و دلهره از بین رفته و عضلات وانهاده (ریلاکسد) می‌شوند. هم‌چنان سیستم معافیتی را تقویت بخشیده و اضطراب را از بین برده یا بطور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

۱۵- استفاده از اظهارات مثبت: با استفاده از اظهارات مثبت در طول روز به خود کمک خواهید کرد تا با اضطراب مبارزه کنید. اگر فکر می‌کنید که ممکن است یک حمله  دیگر پانیک شما را اذیت کند، به خود تلقین کنید: «من آرام و ریلکس هستم و هیچ چیزی نمی‌تواند این آرامش را از من بگیرد!» اگر چه ممکن است عجیب به نظر برسد، اما نتایج نشان داده است که این تلقین‌های مثبت شما را کمک خواهد کرد که شما احساس خیلی بهتری کنید. ذهن شما در برابر تلقین‌ها جواب مثبت می‌دهند!

۱۶- خود را قربانی نکنید! اگر از سلامتی برخوردار استید، اگر یک لقمه نان برای سیرکردن شکم تان میسر می‌شود، و اگر کدام فاجعۀ بزرگ سر راه تان قرار ندارد، پس کوشش کنید خود را قربانی افکار خورد و ریزه نکنید، بلکه با مجادله و تلاش کوشش کنید با این مشکلات مبارزه کنید و آنان را از سر راه تان به‌طور معقول بردارید.

۱۷- در حد متوسط کار کنید: کار بیش از حد و نداشتن تفریح سبب خستگی جسمی و روانی و در نتیجه باعث بروز حالت‌های استرس و اضطراب شده می‌تواند. با گذاشتن وقت برای استراحت و تفریح، اضطراب و استرس خود را بهتر می‌توانید کنترل کنید!

۱۸- خوش‌بو درمانی: استفاده از روغن‌های خوش‌بو در رفع کم‌خوابی موثر است. خوش‌بویی هم‌چنان می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب موثر واقع شود.

۱۹- تمرکز بر انجام کاری که دوست دارید: ممکن است نگه‌داشتن حیوانات خانگی، نقاشی، و یا هر چیزی که ذهن شما را مشغول می‌کند بتواند جای‌گزینی برای حالت‌های اضطرابی باشد.

۲۰- گوش دادن، خواندن، یا تماشای ویدیوهای الهام‌بخش: با تماشای ویدیوهای الهام بخش، مثلا در یوتیوب، می‌توانید به اندازۀ کم یا زیاد الهام بگیرید. باین روش بلافاصله طرز نگرش تان به خود و محیط تان تغییر خواهد کرد و نگرانی‌های تان برای شما کم‌اهمیت‌تر به نظر خواهند رسید! هم‌چنین خواندن کتاب‌های الهام‌بخش یا صحبت کردن با مردم است که می‌تواند به شما مفید و الهام‌بخش باشد.

به آرزوی یک زندگیِ عاری از استرس و اضطراب برای شما!

بفرمایید ادامه ی مطلب:))

(روان انلاین)
استرس:
تغییرات استرس آفرین می توانند فیزیكی، روانی، و یا رفتاری باشند. علتهای ایجاد كننده ی استرس را استرسور می نامند و این علل از فردی به فرد دیگر متفاوتند. واكنش بدن ما نسبت به استرسها با ترشح برخی مواد شیمیائی بنام هورمونها انجام میشود وحالتی تحت عنوان جنگ و گریز! را پدید می آورد. اصلیترین هورمونهائی كه این حالت را بوجود می آورند عبارتند از آدرنالین و كورتیزول. این دو توسط غده های فوق كلیوی و بر اثر دریافت سیگنالهائی از هیپوتالاموس مغز ، ترشح شده و پاسخ های خاصی را در بدن بر می انگیزند. در حقیقت پاسخ دفاعی یك مرغ در حمایت از جوجه هایش و یا فرار از مقابل یك شیر درنده توسط سایر حیوانات نیز با همین هورمون ها ایجاد می شوند. طول عمر آدرنالین كوتاه بوده و در حقیقت برافروختگی های ناگهانی در اثر خشم ، گلگون شدن چهره بدنبال استرس شدید و ... ناشی از ترشح همین هورمون است.طول عمر كورتیزول بیشتر بوده وباعث اثرات طولانیتر و مزمن تری در فرد می گردد. ترشح تدریجی و طولانی كورتیزول باعث تخلیه انرژی، كاهش فایده بخشی سیستم ایمنی ، كاهش تمركز حواس ‌و حتی چاقی میگردد. هر فردی بنوعی درگیر استرس می شود و میتوان گفت همه ی ما بگونه ای در معرض استرس های مختلف هستیم اما نكته جالب اینجاست كه برخورد افراد مختلف با استرس و كنار آمدن با شرایط در اشخاص مختلف متفاوت است.علائم استرس :
در فاز حاد و اولیه استرس افزایش ضربان قلب و تنفس پدید می آید، و به دنبال آن فشار خون بالا می رود. در برخی افراد علائمی از قبیل تعریق، لرزش، اختلال در گفتار و حتی لرزش كلامی نیز بوجود می آید. در فاز مزمن و طول كشیده تر استرس ممكن است علائم خطرناکتر و بدتری تظاهر كنند. استرس می تواند بسیاری از سیستم های بدن را درگیر كند و موجب ایجاد اضطراب ، افسردگی ، و رفتارهای خاص دیگری شود. بسیاری از سردردها، مشكلات معده، طپش قلب ها، دردهای قفسه سینه و حتی مشكلات پوستی ! به همین خاطر پدید می آیند. سیستم ایمنی در این موارد ضعیف شده و باعث افزایش شیوع عفونت های مختلف در بدن فرد می شود. اختلالات تغذیه ای، بیماری های قلبی، زخم های سیستم گوارش و بسیاری از مشكلات ارگانیك دیگر در این بیماران به طور شایعی دیده می شود.روش های مختلف ارتباط با سایرین :
سه نوع ارتباط با سایرین در افراد مختلف وجود دارد : منفعل، تهاجمی و مدعی .همه ما در شرایط مختلف هر سه نوع این رفتارها را از خود بروز می دهیم. اما بهتر این است كه یاد بگیریم چگونه بیشتر مدعی باشیم ! در ارتباط های منفعل فرد سعی می كند از اظهار عقیده و نظرات، بیان عواطف و احساسات، و خواسته هایش خودداری كند.فكر می كند كه صحبت كردنش چندان مطلوب نیست و تفكراتش خریداران چندانی ندارد ، خصوصا اگر با افرادی طرف باشد كه از جهاتی بالاتر از او هستند. این فرم تفكر باعث می شود كه شخص كنترلی بر موقعیتش نداشته باشد. در ارتباط های تهاجمی ، شما مصرانه و صادقانه از افكار ، احساسات وخواسته هایتان به دفاع می كنید ، ( البته به قیمت نشنیدن افكار دیگران ! ) و بر آنها پا فشاری مینمائید. در این حالت شما خشن و نهیب زن، مصر و پایبند و حتی شاید گستاخ می شوید. این گونه رفتار باعث آسیب رساندن به روحیه دیگران و ناراحتی درونی آنها شده و واكنش منفی آنان باعث ایجاد استرس و اضطراب می گردد. در رفتار های مدعی گونه شما بر اعتقادات ، احساسات و خواسته هایتان پافشاری می كنید اما به طرزی معقول و منطقی ، همراه با دلیل و استدلال . در بسیاری از موارد این گونه رفتار و ارتباط پاسخی مناسب تر می دهد و تاثیر بیشتری در پیشبرد اهداف شما خواهد داشت.دوری از افكار تحریك كننده :
گرچه بسیاری از این افكار اساسی و ضروری هستند اما وقتی تشدید می شوند و یا غلط تفسیر می گردند مخرب و آسیب رسان خواهند بود.
برای مثال اطلاعاتی كه یك عكس رادیوگرافیكی در بیمار مبتلا به سانحه تصادف به ما می دهد بسیار مهم است ولی تفسیر های نا صحیح و پیش بینی های غلطی كه می تواند در مورد این كار ضروری انجام شود، باعث ایجاد استرس بسیار زیاد و اضطراب شدید در فرد شود. به همین خاطر سعی كنید از تفسیر های نا آگاهانه دوری گزینید و حقایق را آنگونه كه هستند بپذیرید، سپس برای حل مشكل احتمالی راه چاره ای بیندیشید. بدون اینكه درگیر احساسات و عواطف شدید و تنش زا شوید. در بسیاری از موارد احساساتی عمل كردن بدون دخالت فكر و منطق، باعث ایجاد مشكلات بیشتر شده و گره كار را كورتر می كند، می توانید بطور جداگانه تفسیرهای مثبت و منفی را نوشته ، بر اساس هر یك از آنها تصمیماتی اتخاذ كنید تا در صورت لزوم امكان واكنش منطقی و اصولی تر برای شما باشد.یك راه برای كاهش استرس ها !
توقف فكر یا فكر نكردن راهیست برای تمركز حواس و دوری از افكار نا مطلوب و تنش زا .وقتی بطور مكرر این كار در مورد افكار نامطلوب انجام می شود، دوری از اینگونه تفكرات ساده تر خواهد شد. حتی به گونه ای خواهد شد كه انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است و بدین ترتیب فراموش كردن آن بسادگی امكان پذیر است. سپس در زمانهای مناسبی كه آرام تر و راحت تر هستید آن مسئله را مجددا برای خود مطرح كنید ، چشمهایتان را ببندید و سعی كنید تمام افكارتان را روی آن متمركز نمائید. حالا راه های مختلف برطرف كردن و حل این استرس را بررسی كنید. سعی كنید فقط به افكاری اجازه بروز دهید كه در حل این معضل به شما كمك می كنند. در یك لحظه به حل بیشتر از یك موضوع پر استرس و رنج آور فكر نكنید. برای فكر كردن در مورد این موضوع زمان خاصی در نظر بگیرید و با تمام شدن آن زمان ، فایل این استرس را بطور موقت در ذهن خود ببندید و فكر كردن در مورد آن را به زمان دیگری موكول كنید ، بدین ترتیب ذهن شما یاد می گیرد كه در زمانهای خاص براحتی افكار تنش زا را كنار بگذارد. حتی برای بیان اتمام زمان می توانید با دست خود ( بالا و پائین آوردن آن یا حركت كات كردن و ... ) نیز علامت شروع یا پایان را انجام دهید .


جمله ای كه در اینگونه شرایط برای خود به عنوان شعار اصلی می توان برگزید این است كه سعی كنید در یك لحظه در یك جبهه بجنگید و سایر جبهه ها را آرام نگه دارید، چرا كه جنگیدن در جهات مختلف و در آن واحد بسیار مشكل آفرین تر و مخاطره آمیز تر از یك جبهه است. برای تمرین كردن جهت قطع افكار مختلف می توان روش دیگری را نیز امتحان كرد : بدین صورت كه روی یك نوار ضبط صوت با صدای خودتان به فواصل كاهش یابنده مثلا به ترتیب 3 ، 2 و یك دقیقه ای كلمه بسه یا استوپ را بصورت محكم و با لحن تحكم آمیز بگوئید و در زمانی كه قرار است روی یك موضوع تنش آفرین فكر كنید ، آن ضبط صوت حاوی نوار را روشن كنید. با شنیدن اولین بس است !یا استوپ دیگر به فكر كردن ادامه ندهید . سپس بعد از سی ثانیه توقف ، مجددا شروع به تفكر كنید و باز هم بهمین ترتیب با شنیدن صدای استوپ قطع كنید.این روش بسیار ساده می تواند شما را برای كاهش افكار متفاوت و تنش زا در آن واحد و حل آنها در زمان های مناسب دیگر كمك كند.این روش را بارها و بارها تكرار كنید و بمرور سعی كنید بجای استفاده از ضبط صوت ، صدائی از درون خود و به طوری كه فقط خودتان بشنوید، را جایگزین آن نمائید.و در دفعات بعدی می توانید فقط تصویر كلمه استوپ را در ذهن بیاورید! در این زمان دیگر شما قادر خواهید بود به طور مناسبی زمان و میزان فكر كردن به مسائل مختلف را در ذهن خود مدیریت كنید و از پراكندگی فكر، همچنین نفوذ افكار مخرب و مغشوش كننده ذهن و تنش های ناشی از آن جلوگیری كنید. اینكه در چه زمانی ، به چه موضوعی فكر كنیم و در چه مواقعی به كدام افكار توجه نكنیم ، خود كلید حل بسیاری از استرس ها، اضطراب ها و مشكلات روحی است .یاد بگیریم كه ...
یكی از علل ایجاد استرس ، متعهد كردن بیش از حد خود است. بسیاری از ما بلد نیستیم كه در مواقع لزوم كلمه نه را بكار بریم ! بهمین خاطر اغلب بیش از حد توانمان نسبت به دیگران متعهد می شویم . باید به خودمان یاد دهیم كه در مواقعی كه ضرورت ندارد از میتوانیم پاسخ منفی هم بدهیم ! همه چیز ارزش آن را ندارد كه وقت ما را بگیرد.تمركز ...
در یك زمان بیش از یك كار مهم را انجام ندهید ، چرا كه وقتی سعی میكنید بیش از یك كار را در آن واحد به انجام برسانید، معمولا هر كار زمان بیشتری را خواهد برد و نیز در اغلب موارد كیفیت آن كمتر خواهد شد. البته در مواردی خاص می توان دو كار را با هم انجام داد اما حتی در اینگونه موارد هم اگر مشاهده كردید كه كاهش دقت یا فایده بخشی آن كار كمتر از حد مورد نیاز است و یا استرس بیش از حدی برایتان ایجاد می كند ، تمركزتان را بر روی كار اصلی قرار دهید و كار درجه دو را بعدا در شرایط مناسب تری دنبال نمائید.


دقت ...
سعی كنید ، در جائی آرام ، با تمركز حواس و حد اكثر دقت به مسائل مهم فكر كنید؛ شلوغی محیط و از هم گسیختگی فكر باعث خواهد شد كه نتوانید از وقتی كه برای فكر كردن و تصمیم گیری صحیح اختصاص داده اید استفاده كاملی ببرید. در صورت لزوم از سایرین خواهش كنید كه شما را كمی تنها بگذارند. می توانید در این مدت از كسی كمك بگیرید تا كارهای شما را انجام دهد.زمانی را برای تفریح و شادی در نظر بگیرید.
وقتی تمام ثانیه هایتان را برای كارهای مختلف اختصاص می دهید، ممكن است از خود غافل شوید و ناخود آگاه زمانی را برای خود در نظر نگیرید ! نتیجه این مسئله كاهش اثر بخشی و موفقیت واقعی شما خواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 24 مهر 1392 12:14 ب.ظ
اگه میشه درباره اغتمادبه نفس مطلب بذارین خیلی ممنون[ ]اگه میشه درباره اغتمادبه نفس مطلب بذارین خیلی ممنوناگه میشه درباره اغتمادبه نفس مطلب بذارین خیلی ممنون[ ]اگه میشه درباره اغتمادبه نفس مطلب بذارین خیلی ممنون
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 05:43 ب.ظ
برای ازمون نمونه دولتی فردا خیلی استرس دارم چه كاركنم خواهش میكنم كمكم كنید
نمونه فاطمیهاسترس نداره که...
فقط باید به خودت تلقین کنی که استرسی نداره.ایشالله موفق باشی;)
چهارشنبه 21 فروردین 1392 10:16 ب.ظ
اگه میشه یکم نکات بیشتری در مورد امتحانا بدید چون نزدیکه امتحانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نمونه فاطمیهچشم:)
چهارشنبه 23 اسفند 1391 10:06 ب.ظ
خیلی خوب بود. ازتون خواهش می کنم یه مطلب هم در مورد اعتماد به نفس بذارین . من می تونم استرسم رو کنترل کنم ولی یه خورده اعتماد به نفس ندارم . چه کار باید بکنم؟
نمونه فاطمیهچشم حتما مرسی بابت پیشنهاد خوبتون:*
یکشنبه 20 اسفند 1391 04:08 ب.ظ
خیلی عالی بود .
نمونه فاطمیه:*
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

پرسیدم چطور بهتر زندگی کنم؟

با کمی مکث جواب داد:

گذشته‌ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر

با اعتماد زمان حال را بگذران

و بدون ترس برای آینده آماده شو

ایمان را نگهدار

و ترس را به گوشه‌ای انداز

شک‌هایت را باور نکن

و هیچ‌گاه به باورهایت شک نکن...

سلام به وبلاگ مدرسه ی نوپای ماخوش امدید.ماقصد داریم رویدادهای اموزشگاه رادراین وبلاگ ثبت کنیم .
مدیر وبلاگ : نمونه فاطمیه
نویسندگان
نظرسنجی
ارزیابی شما از امتحانات ترم دوم مدرسه ی نمونه دولتی فاطمیه چیه؟؟


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :